Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

BTT SILESIA MIECHOWICE

MIEJSCE: Bytom – Miechowice,                    

hala przy ul. Nickla 143 A

HISTORIA

Tenisiści stołowi stanowią jedną z najstarszych sekcji Klubu Sportowego "Silesia" Miechowice, którego powstanie datuje się na rok 1912.

Utworzenie samej sekcji sięga roku 1947, kiedy to najpierw przy "Sparcie" Miechowice, a pózniej Energetycznym Klubie Sportowym tenisiści stołowi rozpoczęli rozwijanie swojej działalności.

Po fuzji miechowickich klubów pod wieloletnim kierownictwem Ryszarda Potempy, człowieka wyjątkowo oddanemu temu sportowi, tenisiści stołowi występowali w rozgrywkach już w barwach "Silesii".

Początkowo trzon zespołu stanowili - Janusz Borek, Edward Lalik, Leszek Serednicki, Teodor Bonk oraz najlepszy na przestrzeni wielu lat, imponujący techniką, refleksem i nieustępliwością Piotr Jendrusz. Następnie do zespołu doszli Małgorzata Serafin, Krystyna Choroszewska i Wiktor Serednicki, a pózniej Janusz Dłubis i Wojciech Prochowski.

W latach 50-tych w Bytomiu istniało wiele sekcji tenisa stołowego jak: "Polonia", "Kolejarz", "Start", "Łagiewniki", "Linodrut" i inne, wśród których "Silesia" osiągnęła najcenniejsze wyniki. Prowadzona już w latach pózniejszych praca z młodzieżą pozwoliła na wyszkolenie tak znakomicie i inteligentnie grającego zawodnika jak Robert Mańkowski czy braci Flaków, Piotra Slodczyka, Czodrowskiego i obecnego trenera "Silesii" - Michała Napierałę.

W roku 1968 jeszcze pod kierownictwem Ryszarda Potempy zaspół w składzie: Małgorzata Serafin, Piotr Jendrusz, Edward Lalik i Leszek Serednicki awansował po raz pierwszy do ligi międzywojewódzkiej, która w tym czasie była odpowiednikiem II ligi państwowej.

Reorganizacja jaka nastąpiła w klubie spowodowała ośmioletnie zawieszenie działalności sekcji tenisa stołowego. W roku 1990 z inicjatywy dyrektora kopalni Edwarda Markowskiego do reaktywowania sekcji tenisa stołowego zobowiązano Waldemara Holwka oraz Michała Napierałę, którzy dzięki nakładowi własnych sił i zaangażowaniu pozostałych byłych zawodników przystosowali halę znajdującą się nad wymiennikownią PEC-u przy ul. Energetyki dla celów sportowych.

Dzięki wzmocnieniu zespołu zawodnikami z AZS Gliwice, Wawelu Wirek i innych (M. Pierończyk, A. Frankowski, R. Kostępski, a pózniej G. Iwaniuk i B. Kwodawski) można było myśleć o dalszych sukcesach. Od tego momentu rozpoczęła się wspinaczka zespołu z sezonu na sezon, zakończona w roku 2000 awansem do II ligi, a w 2003 do ligi I-szej.

Olbrzymim osobistym osiągnięciem Michała Napierały, graniczącym nieomal z cudem jest otwarcie pięknej, dużej hali sportowej przy ul. Nickla w budynku dawnej wymiennikowni PEC, które spowodowało duży wzrost zainteresowania młodzieży tenisem stołowym w Miechowicach.

KONTAKT

Michał Napierała - 502 617 335

  

Przeszukaj serwis: