Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:

Newsletter Zapisz się do Newsletter’a

  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

 

POLONIA BYTOM

MIEJSCE: Stadion Polonii Bytom przy ul. Olimpijskiej 2

                        41-902 Bytom

HISTORIA

4 stycznia 1920 roku w Bytomiu z inicjatywy Polskiego Komitetu Plebiscytowego odbyło się zebranie założycielskie "Towarzystwa Sportowego Polonia". Wzięli w nim udział głównie członkowie Towarzystwa Sportowego "Sokół".

Szczególną aktywnością wyróżniali się: dr Maksymilian Wilimowski, Alojzy Budniok i Edmund Grabianowski, który został pierwszym prezesem klubu.  Przedwojenna Polonia  istniała do sierpnia 1922 roku . Po wojnie życie Bytomia zaczęło się odradzać i już 29 maja 1945 reaktywowano Polonię, natomiast pierwszym powojennym prezesem został dr Jan Wilga.

Największym jak do tej pory sukcesem drużyny było wywalczenie dwukrotnie tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej (1954, 1962), a także Puchar Rappana (odpowiednik dzisiejszego Pucharu Intertoto) w roku 1964/65. W sezonie 1963/64 Polonia Bytom dotarła do finału rozgrywek Intertoto.

7 lipca 1997 z inicjatywy władz miasta i szefów Bytomskiej Spółki Węglowej doszło do połączenia sekcji piłkarskich Polonii i lokalnego rywala – Szombierek. Na bazie tych dwóch utytułowanych klubów miał powstać jeden silny. Wewnątrz władz nowego tworu szybko jednak doszło do konfliktów i 30 listopada 1998 fuzja dobiegła końca.

Przed sezonem 2006/2007 trenerem klubu został Dariusz Fornalak. Celem klubu była walka o utrzymanie bez rozgrywania baraży. Początek sezonu nie zwiastował niczego szczególnego, dopiero po wyjazdowym zwycięstwie ze Stalą Stalowa Wola 5:0 coś w zespole ruszyło. Bytomski zespół grał coraz lepiej i osiągał dobre wyniki. Gdy po rundzie jesiennej z drużyny odeszło kilku ważnych zawodników (m.in. Jacek Broniewicz do Polonii Warszawa i Adrian Pajączkowski do Śląska Wrocław), wielu sądziło, że niemożliwym jest, aby nękany wieloma problemami  klub mógł włączyć się do walki o awans do Orange Ekstraklasy, choć po rundzie jesiennej zajmował w tabeli II ligi miejsce czwarte. Stało się jednak inaczej i 3 czerwca, po zwycięskim meczu z Piastem Gliwice 3:2, Polonia Bytom wywalczyła po 21 latach historyczny awans do ekstraklasy. TRENERZY Bogdan Dudziak – trener juniorów z rocznika 1991 Daniel Wojtasz- trener juniorów z rocznika 1992 Rafał Lipiński  - - trener juniorów z rocznika 1993 Kamil Rakoczy - trener juniorów z rocznika 1994 Adrian Buzga - trener trampkarzy  z rocznika 1995 Robert Konieczny trener juniorów z rocznika 1996 Arkadiusz Komór trener trampkarzy z rocznika 1997 Piotr Niżnik trener trampkarzy z rocznika 1998 Robert Sztandera i Marcin Ostrowski- trenerzy klasy sportowejz rocznika 1999

Radosław Chrzan - trener szkółki piłkarskiej z rocznika 2000

Marcin Ostrowski -  trener, Krzysztof Skrzypek - drugi trener, Mateusz Rosół - trener bramkarzy- szkółka piłkarska rocznik 2001

Grzegorz Kołodziej – trener szkółki piłkarskiej z rocznika 2002/03 ZAWODNICY Rocznik 1991

Juniorzy 

1.      Bartłomiej Binkowski

2.      Kamil Gawron

3.      Łukasz Gwarda

4.      Marek Haas

5.      Tomasz Harmata

6.      Maciej Janusz

7.      Kamil Krawczyk

8.      Marcel Krawczyk

9.      Dawid Madejski

10.  Denis Mazur

11.  Mateusz Musioł

12.  Patryk Nocuń

13.  Wojciech Plesz

14.  Dawid Rojek

15.  Daniel Rola

16.  Daniel Ryś

17.  Sebastian Sędzielewski

18.  Grzegorz Sierka

19.  Tomasz Stefankiewicz

20.  Marcin Szymanowski

21.  Grzegorz Waśkiewicz

22.  Adrian Wehowski

23.  Paweł Widlarz

24.  Mateusz Zaczyński

25.   Cezary Ziemba

Rocznik 1992

Juniorzy    

1.      Kamil Baron

2.      Łukasz Bereska

3.      Jarosław Błasiak

4.      Bartosz Cieślik

5.      Artur Czech

6.      Mateusz Drzymalla

7.      Bogumił Dziliński

8.      Bartosz Gaweł

9.      Wojciech Imiołczyk

10.  Wojciech Jankowski

11.  Piotr Kaszubowski

12.  Dawid Lebek

13.  Jacek Loska

14.  Rafał Maścibrzuch

15.  Dawid Mróz

16.  Cezary Nazar

17.  Dawid Sierka

18.  Grzegorz Skrzypiec

19.  Daniel Sobas

20.  Daniel Sroka

21.  Sebastian Standera

22.  Jakub Szydło

23.  Karol Ślęzok

24.  Robert Taszek

25.  Tobiasz Dziurdziewski

26.  Robert Widawski

Rocznik 1993 

Juniorzy 

1.      Nikodem Burzyński

2.      Marcin Dulko

3.      Grzegorz Dyczka

4.      Damian Gołąb

5.      Mateusz Holewa

6.      Patryk Jaroszek

7.      Karol Jendrzejczak

8.      Wojciech Kozibąk

9.      Dawid Krzemień

10.  Bartosz Lidmajer

11.  Mateusz Neuman

12.  Kamil Olejniczka

13.  Mateusz Otlik

14.  Adrian Paluch

15.  Denis Patla

16.  Dawid Pośpiech

17.  Damian Purolczak

18.  Dawid Ratajczak

19.  Artur Stalmach

20.  Denis Stanek

21.  Rafał Sypień

22.  Daniel Szlufik

23.  Daniel Śliwka

24.  Mateusz Winkler

25.  Patryk Żywna

Rocznik 1994

 

1.     Dawid Duszyński ----------------- bramkarz
2.     Damian Kuta ------------------------ bramkarz


3.     Grzegorz Nowak ------------------ obrońca
4.     Aleksander Lipiński ------------- obrońca
5.     Patryk Wiśniewski ---------------- obrońca
6.     Radek Hass ------------------------- obrońca
7.     Kamil Banaś ------------------------- obrońca
8.     Norbert Radkiewicz --------------- obrońca
9.     Bartek Lizurek --------------------- obrońca / pomocnik
10.   Sebastian Zwierzykowski ------ obrońca / pomocnik
11.   Kamil Reszkowski ---------------- obrońca / pomocnik
12.   Kacper Kozień ---------------------- obrońca / pomocnik
13.   Damian Dudek ---------------------- pomocnik
14.   Patryk Timochina ------------------ pomocnik
15.   Daniel Buczkowski ---------------- pomocnik
16.   Kacper Grzybek -------------------- pomocnik
17.   Marcin Ligas ------------------------ pomocnik / napastnik
18.   Michał Samiło ----------------------- pomocnik / napastnik
19.   Marcin Blaszka --------------------- pomocnik / napastnik
20.   Łukasz Siudak ---------------------- napastnik
21.   Dawid Talarowski ------------------ napastnik
22.   Tomek Prymka --------------------- napastnik
23.   Daniel Szarek ------------------------ napastnik
24.   Krzysztof Garczarczyk ------------ napastnik
25.   Kamil Walesa ------------------------ napastnik

 

Rocznik 1995

 

 1 .  Sebastian Nagieł                                     bramkarz
 2.   Mateusz Woznik -------------------------- bramkarz

 3.   Dawid Janic --------------------------------- obrońca
 4.   Michał Kokot -------------------------------- obrońca
 5.   Łukasz Kaznowski ------------------------ obrońca
 6.   Tomasz Halik ------------------------------- obrońca
 7.   Dawid Handziuk ---------------------------- obrońca
 8.   Łukasz Wiewiórka ------------------------ obrońca

 9.   Krzysztof Malinowski -------------------- obrońca / pomocnik
10.  Przemysław Fila --------------------------- obrońca / pomocnik

11.  Adrian Żak ----------------------------------- pomocnik
12.  Patryk Turowski --------------------------- pomocnik
13.  Patryk Huras -------------------------------- pomocnik
14.  Kacper Grzybek ---------------------------- pomocnik
15.  Kacper Kozień ------------------------------ pomocnik
16.  Łukasz Siatkowski -----------------------  pomocnik
17.  Mateusz Stolka ----------------------------- pomocnik
18.  Mateusz Januszczyk --------------------- pomocnik
19.  Patryk Kinecki ------------------------------ pomocnik

20.  Patryk Rolbiecki ---------------------------- pomocnik / napastnik
21.  Kamil Walesa -------------------------------- pomocnik / napastnik
22.  Marcin Blaszka ----------------------------- pomocnik / napastnik
23.  Patryk Polaczek ---------------------------- pomocnik / napastnik
24.  Mateusz Pruss ----------------------------- pomocnik / napastnik

25.  Oliver Stawicki ------------------------------ napastnik
26.  Dominik Brol --------------------------------- napastnik

Rocznik 1996

Trampkarze 
 

1.      Mateusz Pruss

2.      Łukasz Wiewiórka

3.      Marcin Prymka

4.      Sebastian Nagieł

5.      Kamil Junkiert

6.      Adam Adamczyk

7.      Jakub Wiliński

8.      Damian Miszczak

9.      Paweł Lambarski

10.  Jacek Lambarski

11.  Damian Walczak

12.  Sebastian Bocionek

13.  Dawid Nojaman

14.  Sebastian Talacha

15.  Damian Gacek

16.  Adrian Ciągło

17.  Dawid Skorupski

18.  Michał Szymański

19.  Patryk Wyszyński

20.  Oskar Bednarek

21.  Dawid Nykiel

22.  Wojciech Koj

23.  Marcin Maciejejwski

24.  Grzegorz Soczek

25.  Denis Firchał

26.  Bartosz Majewski

27.  Krzysztof Zygmunt

28.  Artur Skrzypiec

 Rocznik 1997

Trampkarze   

1.      Karol Banaś

2.      Dominik Chrzan

3.      Artur Garbina

4.      Dawid Gargasz

5.      Dawid Giełażun

6.      Mateusz Grabowski

7.      Jakub Grochowski

8.      Dawid Grzesik

9.      Artur Horzela

10.  Witold Jagoda

11.  Denis Klapka

12.  Klaudiusz Knapczyk

13.  Jakub Kotecki

14.  Tomasz Kotecki

15.  Jacek Kowalczyk

16.  Przemysław Lambarski

17.  Mikołaj Majchrzak

18.  Dominik Noczyński

19.  Kamil Pierucki

20.  Daniel Sadowski

21.  Mateusz Segieta

22.  Dawid Skrzypiński

23.  Jakub Subik

24.  Mateusz Sysik

25.  Dawid Wandzik

26.  Krystian Wróblewski

27.  Arur Bramski

Rocznik 1998

Trampkarze   

1.      Oskar Borosz

2.      Kacper Buczak

3.      Dawid Froch

4.      Bartłomiej Gerej

5.      Patryk Gwoździk

6.      Mateusz Harkawy

7.      Sebastian Jendros

8.      Adam Krawczyk

9.      Bartosz Lechowicz

10.  Paweł Lepma

11.  Przemysław Marduła

12.  Bryan Sówka

13.  Łukasz Sysik

14.  Radosław Szafranowski

15.  Łukasz Wodzisławski

16.  Marcel Wojnarowski

17.  Dawid Wolff

18.  Dariusz Wróbel

19.  Wojciech Sobański 

Rocznik 1999

KLASA SPORTOWA


 1. Antczak Bartosz

 2. Burda Michał

 3. Chruściel Arek

 4. Czypionka Marcel

 5. Fitler Marcin

 6. Jaworek Łukasz

 7. Kielar Mateusz

 8. Knapczyk Maciej

 9. Kurdziel Dawid

10. Kwiędacz Denis

11. Latacz Paweł

12. Pawłowski Daniel

13. Skrzypiec Tomek

14. Skrzypiński Kamil

15. Sprot Szymon

16. Stach Marcin

17. Targas Kuba

18. Toporowski Dawid

19. Warzycha Dominik

20. Warzycha Jakub

 

 

Rocznik 2000

Szkółka piłkarska 

1.      Maksymalian Arodź

2.      Beger Aleksy

3.      Radosław Bośniacki

4.      Adam Czajka

5.      Miłosz Chudy

6.      Kamil Flisek

7.      Igor Gnutek

8.      Aron Jaworski

9.      Aleksander Kecher

10.  Dawid Maj

11.  Karol Niedbała

12.  Bartosz Rzycki

13.  Dawid Szczęsny

14.  Szymon Szrajer

15.  Jakub Walke

16.  Mateusz Wańtuła

17.   Jan Dral

18.   Radosław Kruppa

Rocznik 2001

SZKÓŁKA PIŁKARSKA


 1. Adamczuk Szymon

 2. Dziubek Rafał

 3. Firszt Paweł

 4. Futa Kacper

 5. Gajewski Artur

 6. Gorczak Adam

 7. Grabowski Filip

 8. Jagoda Karol

 9. Machnik Arek

10. Makowski Kuba

11. Musiał Dawid

12. Niewrzela Filip

13. Pietrasz Mateusz

14. Pszczoliński Tobiasz

15. Romanowicz Rafał

16. Saternus Kamil

17. Szydłowski Jan

18. Świątek Daniel

19. Wantuła Mateusz

20. Wincencik Mateusz

21. Wróbel Patryk

22. Żurański Oskar

 

 Rocznik 2002/2003

Szkółka piłkarska 

 

1. Łukasz Sidorski

2. Kacper Kościecha

3. Bartek Szol

4. Robert Romanowicz

 

ZAJĘCIA

UWAGA NABÓR:

5 maja 2010 roku o godzinie 17.00 na stadionie Polonii Bytom odbędzie się nabór chłopców z rocznika 2000 do klasy sportowej. Wszystkich chętnych zapraszamy

KALENDARZ IMPREZ

31.03.2010- Juniorzy starsi (rocznik 1992) po bramkach Bereski i Sobasa pokonali MOSIR Jastrzębie Zdrój 2:0. Zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem zapewniło naszej drużynie awans na ósmą pozycję w tabeli

W ślady swoich kolegów poszli juniorzy młodsi (rocznik 1993), którzy wygrali z WAP Gosław Wodzisław Śląski 2:1.

20 – 21.03.2010- Trampkarze Polonii Bytom  z roczników 1999 oraz 2001 wezmą udział w ogólnopolskim turnieju w Głuchołazach

Trampkarze Polonii Bytom z rocznika 1995 zajęli pierwsze miejsce w W zawodach o Puchar im. Kazimierza Rzychonia, które odbyły się 14 lutego 2010 roku w Siemianowicach Śląskich

9.02.2010 -Trampkarze Polonii Bytom (rocznik 1995) zajęli trzecie miejsce w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy Starszych z okazji X Rocznicy Powstania Parafialnego Klubu "Józefka" Chorzów

W dniach 9-10 2010 roku drużyna młodzieżowa Polonii Bytom (rocznik 1995) zdobyła pierwsze miejsce    w Turnieju  organizowanym przez Wisłę Kraków pod nazwą  J&J Cup 2010. Zawody odbyły się w Krakowie- Skutnikach. 

11.2009- Piłkarze Polonii  Bytom, rocznik 95,   zwyciężyli w Turnieju o Puchar Posła Jacka Falfusa, który odbył się w Czańcu.

KONTAKT

GÓRSKI JAN                              501-151-097 

 

 

Przeszukaj serwis: