Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

SZKÓŁKA BOKSERSKA


MIEJSCE:


Hala OSiR przy ul. Strzelców Bytomskich 131


Boks pojawił się już w programie igrzysk w starożytnej Grecji. Statyczne bijatyki dwóch zawodników były bardzo brutalne i często kończyły się śmiercią. Walki te, bez żadnych określonych reguł, niewiele miały wspólnego ze sportem, jaki narodził się w roku 1719. Wówczas to Amerykanin James Figg założył przy Tottenham Court Road w Londynie "akademię" boksu. Figg został też pierwszym mistrzem bokserskim w historii.

SUKCESY
Na Górnym Śląsku obecnie działa 19 młodzieżowych klubów, z czego najsilniejsze są z Częstochowy i Knurowa. Bytom zajmuje wśród nich szóste miejsce.
Damian Jonak – Młodzieżowy Mistrz Świata Federacji WBC swoją przygodę z boskem w wieku 10 lat rozpoczął właśnie w Bytomiu. Trenował w Szombierkach pod czujnym okiem trenerów- Mariana Łagockiego i Marka Oskorbowicza, który obecnie jest pierwszym trenerem kadry juniorów oraz asystentem  pierwszego trenera kadry seniorów.

TRENERZY
Marian Łagocki- uprawia czynnie boks od 1964, zaczynał jako junior,  posiada bogate doświadczenie - jest trenerem już od 24 lat

ZAJĘCIA
Zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla chłopców.
Wymagany jest dobry stan zdrowia, potwierdzony zgodą rodziców na udział w zajęciach

KONTAKT
Marian Łagocki 0 510 285 108
 

Przeszukaj serwis: