Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Bokserskie spektakle

boks Za nami IX Międzynarodowy Memoriał im. Leszka Błażyńskiego. W ringu spotkali się zawodnicy z Czech, Niemiec, Kosowa oraz Polski. Podczas imprezy swoją pożegnalną walkę miał wybitny bytomski pięściarz Sylwester Klasa. Widownia w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark wypełniona była po brzegi. Do zawodów zgłosiło się 61 bokserów z 19 klubów, w tym 4 ekipy zagraniczne.

W tym roku zawodnicy rywalizowali ze sobą w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Goście mogli podziwiać pokazową walkę kilkuletnich bokserów, którzy mimo swojego wieku, pokazali wysoki poziom. Na ringu rozegrano ponad 40 walk zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Sylwester Klasa w swojej pożegnalnej walce pokazał, że nadal jest w formie, jednogłośnie pokonując Mateusza Śledzia. W niedzielnych walkach finałowych widzowie oglądali 18 pojedynków. Kibice byli świadkami rywalizacji na wysokim poziomie. Większość walk rozstrzygniętych zostało punktowo przez sędziów, ale zdarzyły się również nokauty.

Wśród zwycięzców nie zabrakło również zawodników lokalnego klubu UKS MOSM Bytom. Na najwyższym stopniu podium stanęli Robert Suchy, Wojciech Flieger i Rafał Schofer. Ten ostatni wybrany został również najlepszym zawodnikiem turnieju.  

Memoriał to nie tylko boks. To również wydarzenie mające upamiętnić jednego z najwybitniejszych bytomskich sportowców – Leszka Błażyńskiego. Boksera, który w swojej karierze zdobył dwa brązowe medale olimpijskie na igrzyskach w Monachium (1972) oraz Montrealu (1976). Do jego sukcesów należy również mistrzostwo (1977) i wicemistrzostwo Europy (1971).

Staramy się budować siłę boksu wraz z młodzieżą. Powoli Bytom wraca na swoje miejsce w świecie tej dyscypliny – powiedział wiceprezydent Andrzej Panek.

Imprezę uświetnili m.in. syn wielkiego pięściarza Leszek Błażyński Junior, bokserski mistrz olimpijski Marian Kasprzyk oraz bytomski bokser Damian Jonak. 

Przeszukaj serwis: