Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Biegacze znów nie zawiedli

Bieg Konstytucji Ostatnimi laty pogoda 3 maja nie rozpieszcza. Nie przeszkadza to jednak sympatykom biegania, którzy znów nie zawiedli i licznie zebrali się na starcie 8 Biegu Konstytucji 3 Maja na bytomskim Rynku.

Na trasę Biegu Głównego o długości około 5 km w sobotę wyruszyło 180 osób. 4 pętle ulicami wokół bytomskiego rynku najszybciej przebiegł Adam Jamiński. Zaraz za nim na mecie znalazł się Kamil Czapla, a trzecie miejsce zajął Mateusz Włostowski. Wśród kobiet najszybsza okazała się Sandra Mikołajczyk, która dotarła na metę nieznacznie szybciej niż Beata Adamczyk-Nowak i Monikę Kurek.

W tym roku startujący w Biegu Głównym mieli dodatkową motywację. Świąteczna rywalizacja w Bytomiu została bowiem włączona do  Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych. Jest to cykl składający się z 10 biegów, odbywających się w miastach województwa śląskiego.  Osoby, które uzbierają najwięcej punktów od kwietnia do października uhonorowane zostaną cennymi nagrodami.

Wcześniej prawie 200 osób, w większości uczniów bytomskich szkół podstawowych, wystartowało w Biegu Rekreacyjnym. Jak zwykle bieg najmłodsi rozpoczęli sprintem. Na metę jako pierwsi dotarli jednak trochę starsi biegacze, którzy równomiernie rozłożyli siły.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz nagrody, które wręczał Prezydent Bytomia Damian Bartyla, Zastępca Prezydenta Andrzej Panek oraz Dyrektor OSiR-u Adam Stromidło.

Przy okazji biegu, chętni wzięli udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Wystarczyło, że mieli na telefonach odpowiednią aplikację, która zarejestrowała przemierzone kilometry, aby później przeliczyć je na watogodziny. Po zakończeniu akcji, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne. 

Wyniki biegu - poszczególne kategorie

Klasyfikacja ogólna

Przeszukaj serwis: