Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Ferie zimowe rozpoczęte

ślizgawka Każdy, kto w piątek odwiedził lodowisko sezonowe na Placu Jana III Sobieskiego nie żałował. Na wszystkich czekały nie lada emocje. Darmowa ślizgawka, konkursy, gry i zabawy, nauka jazdy na łyżwach oraz możliwość zagrania z hokeistami Polonii. Tak zainaugurowano ferie zimowe w Bytomiu. Na żywo relacje z imprezy przekazywało Polskie Radio Katowice.

 Mimo że zima w tym roku nas nie rozpieszcza, a wielu z nas z utęsknieniem czeka na białe szaleństwo, młodzi bytomianie na pewno nie będą się nudzić. W ramach akcji „Zima w mieście” ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu znajdą zarówno amatorzy sportu, jak i ci, którzy wolą realizować się artystycznie.

W czasie ferii dzieci i młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej będzie mogła korzystać z lodowiska sezonowego od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 15.00 za darmo! Również od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00 w ramach programu ”Otwarte sale gimnastyczne” udostępniane będą sale gimnastyczne. Najmłodsi, który wolny czas lubią spędzać aktywnie, będą mogli korzystać ze sportowego zaplecza swoich szkół pod okiem nauczycieli.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe organizuje w tym roku 16 bytomskich szkół: ZSO nr 11, SP nr 23, SP nr 37 w Stroszku, SP nr 38 w Suchej Górze, ZSS nr 3 w Bobrku, SP nr 21 w Karbiu, Gimnazjum nr 15 w Stolarzowicach, SP nr 42 i SP nr 46 w Rozbarku, SP nr 44 i SP nr 45 w Szombierkach oraz SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 51, ZSS nr 6 w Śródmieściu.

Na miłośników wspinaczki przez 6 dni (20, 22, 24, 27, 29 i 31 stycznia) od 9.00 do 14.00 czekać będzie ścianka w Hali na Skarpie. Ciekawe zajęcia przygotował Becek w ramach XIV Feriady Artystycznej. Zainteresowani mogą wziąć udział między innymi: w warsztatach fotograficznych, instrumentalnych, plastycznych oraz wybrać coś dla siebie z oferty filmowej.

Do organizacji wolnego czasu w ferie włączyły się także inne bytomskiego placówki, które w swoich programach proponują między innymi udział w półkoloniach.

źródło: www.bytom.pl

Przeszukaj serwis: