Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Tenisiści stołowi opanowali Szombierki

Tenis stołowy Tenis stołowy w Hali na Skarpie? Oczywiście Superliga i mecze TTS Polonii Bytom. Ale nie tylko. W ostatni piątek fani ping ponga spotkali się w Szombierkach, aby walczyć o tytuł Mistrza Bytomia.

Sesja poranna należała do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy swoje spotkania rozgrywali na 9 profesjonalnych stołach. Chętnych do uczestnictwa było tak wielu, a mecze tak wyrównane, że potrzeba było kilku godzin, by wyłonić najlepszych.

W sesji wieczornej do akcji wkroczyli bardziej doświadczeni zawodnicy. 30 pingpongistów rywalizowało w systemie brazylijskim, co oznacza, że nawet z jedną przegraną na koncie nadal można było stanąć na najwyższym stopniu podium. Jak się okazało zwycięzca turnieju – Adrian Noworolnik, nie potrzebował drugiej szansy. Zawodnik z Chorzowa przebrnął przez zawody bez straty seta. Drugie miejsce na podium, po bardzo ładnym finale zajął Janusz Kowalski. W meczu o miejsce trzecie naprzeciw siebie stanęli Rafał Wójcik i Antoni Keler. Lepszy okazał się Wójcik, wygrywając 3 do 1. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewelina Rożek, a drugie Anna Wójcik.

Klasyfikacja końcowa:

1.       Adrian Noworolnik

2.       Janusz Kowalski

3.        Rafał Wójcik

4.        Antoni Keller

5-6. Andrzej Skwarek, Marian Budziński

7- 8. Franciszek Kuczmarz, Zbigniew Olejnik  

9-12. Dariusz Jankowski, Łagodziński Marek, Marcin Mańkowski, Marek Majeranowski

13-16. Patryk Kołodziej, Piotr Więdłocha, Marcin Niglus, Kamil Wyskiel 

Przeszukaj serwis: