Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Tłumy na basenie

pływanie Kolejny raz sympatycy pływania nie zawiedli. W trakcie wczorajszych Mistrzostw Bytomia w Pływaniu basen kryty po raz kolejny pękał w szwach, a w wodnej rywalizacji wzięło udział prawie 200 osób.

Już od wczesnego poranka hol pływalni krytej wypełniał się chętnymi do udziału w kolejnej edycji bytomskich zawodów. Jeszcze większa grupę stanowili kibice, głównie rodziny uczestników, którzy zapewniali gorący doping od pierwszego do ostatniego startu.

Zawodnicy musieli wybrać dwa spośród czterech stylów, w których chcieli startować. Do wyboru był: grzbietowy, klasyczny, motylkowy oraz dowolny.

Tradycyjnie już najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupach dzieci. W kategoriach rocznika 2005 oraz 2004 wystąpiło łącznie 60 młodych adeptów pływania, co bardzo dobrze świadczy o popularności tego sportu w naszym mieście.

W sesji popołudniowej do zawodów przystąpili odrobinę starsi fani pływania. Co ciekawe, między najmłodszym (Domik Trzensiok – 7 lat) i najstarszym (Joachim Hucz – 74 lata) uczestnikiem imprezy różnica wieku wyniosła aż 67 lat!

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy.  Ponadto każdy uczestnik miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie. Największym szczęśliwcem okazał się Maciej Węcki, który imprezę zakończył z nowym rowerem ufundowanym przez Centrum Kucharski Rowery. 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wynikami zawodów.

Przeszukaj serwis: