Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Bytomianin na podium półmaratonu!

Półmaraton Ponad 1500 biegaczy stanęło na starcie jubileuszowego 5. Bytomskiego Półmaratonu. 3 miejsce w niedzielnym biegu zajął bytomianin – Dariusz Laksa! Naszego zawodnika wyprzedzili tylko reprezentanci Etiopii i Kenii.

Ashenafi Erkolo to zwycięzca tegorocznej edycji Bytomskiego Półmaratonu. Etiopczyk trasę ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 01:10:25. Drugie miejsce ze stratą 6 sekund zajął Sawe Elisha Kiprotich z Kenii, a na najniższym stopniu podium stanął wspomniany już wcześniej Dariusz Laksa. Bytomianin do zwycięzcy stracił blisko trzy minuty.

Podobnie jak w latach wcześniejszych start i meta biegu zlokalizowana była w Miechowicach na ulicy Dzierżonia. W niedzielę tradycyjnie wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców na co dzień trenujących w klubach. Stawka biegu była bardzo wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. W imprezie wystartowała rekordowa liczba ponad 1500 biegaczy, dlatego wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną – ufundowany przez głównego sponsora samochód osobowy Skoda Fabia. Szczęśliwym zwycięzcą został mieszkaniec Wojkowic – Michał Szwaja. Podczas imprezy rozlosowano także cenne nagrody rzeczowe, między innymi: sprzęt AGD, rower treningowy czy voucher na kurs języka obcego. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Dla zawodników lubiących biegać na krótszych dystansach organizatorzy przygotowali tradycyjny bieg na 10 kilometrów. Najszybciej ukończył go Mieczysław Stefaniak. Na drugim miejscu uplasował się Adam Sitkiewicz, a na trzecim – Rafał Chomik. Dziesięciokilometrowy dystans w niedzielę pokonało 288 biegaczy.

Przed startem głównym półmaratonu odbyły się także biegi przełajowe dla dzieci. I tak najmłodsze: 0-3 lata biegły na 20 m, 4 i 5-latkowie przebiegli dystans 60 metrów, 6-cio i 7-latki mieli do pokonania trasę dwa razy dłuższą. Dzieci w wieku od 8 do 9 lat ścigały się na trasie 400 metrów, a wieku od 10 do 12 lat - na dystansie 800 metrów. 1300 metrów miała do pokonania młodzież w wieku od 13 do 15 lat. Kolejne atrakcje niedzielnej imprezy to turniej piłki nożnej i nordic walking.

źródło: www.bytom.pl 

Wyniki - 10 km

Wyniki - Półmaraton

Przeszukaj serwis: