Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Tłumy biegaczy w parku

Cross O tym, że Bytomski Cross Wiosenny cieszy się olbrzymią popularnością wśród bytomskich uczniów wiadomo nie od dziś. Mimo to liczba uczestników piątkowej, XX edycji może zaskakiwać. Na starcie pojawiło się aż 1225 osób.

Już od wczesnych godzin porannych „Psia Polana” wypełniała się młodymi biegaczami. Uczniowie szkół podstawowych nie zawiedli. Na najkrótszym dystansie w kategoriach chłopców i dziewcząt rywalizowało ponad 500 uczestników. Niewielu mniej przedstawicieli oddelegowały do walki na trasie szkoły gimnazjalne. Za największe zaskoczenie uznać można jednak niebywałą frekwencję wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie przebiec dystans 1800 m (kobiety) lub 3600 m (mężczyźni). Choć wysoka temperatura nie ułatwiała zadania, a trasa z konieczności musiała zostać zmieniona na odrobinę trudniejszą, wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz punkty dla swoich szkół.

W trakcie ceremonii wręczenia nagród na podium odznaczeni zostali najlepsi w poszczególnych kategoriach. Finalnym akcentem imprezy był konkurs, w którym brali udział wszyscy biegacze. Nagrodą główną był rower górski ufundowany przez Centrum Rowerowe Kucharski Rowery. Co ciekawe trafił on w ręce Jakuba Krawczyka ze Szkoły Podstawowej nr 3, który już po raz trzeci wygrał rower, w trakcie imprez sportowych.  

pełne wyniki 

Przeszukaj serwis: