Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Bokserski Weekend

memoriał W zakończonym w niedzielę VIII międzynarodowym memoriale imienia Leszka Błażyńskiego byliśmy świadkami fascynujących pojedynków bokserskich. Czy udało się nam znaleźć nowego mistrza? Okaże się za kilka lat.
 
Do bytomskiej hali na Skarpie zjechali zawodnicy i zawodniczki z Holandii, Niemiec, Czech, Ukrainy, Kosowa i Polski. W tym gronie nie zabrakło oczywiście reprezentantów naszego miasta. Młodzi bokserzy mieli okazję sprawdzić się z kolegami z innych krajów, a trenerzy wymienić doświadczeniami. Przez dwa dni zgromadzona na hali publiczność była świadkiem kwintesencji amatorskiego sportu, czyli walki i zaangażowania. Podczas turnieju wybrano najlepszych zawodników w kilku kategoriach. Najlepszy bokser wagi muszej: Sebastian Karyś (Rushh Kielce). Najlepszy junior: Aleksander Smołka (Śląsk Ruda Śląska). Najlepszy kadet: Adrian Gacki (Fight Club Bytom). Najlepszy technik: Mauk Rejinen (Holandia)
 
Bytomski memoriał upamiętnia znakomitego boksera Leszka Błażyńskiego, który w latach 1975-1983 reprezentował barwy Szombierek Bytom. W swojej zawodowej karierze stoczył 317 walk. Do jego największych sukcesów należą dwa brązowe medale olimpijskie (1972 Monachium i 1976 Montreal), a także Mistrzostwo (1977 w Hale) i Wicemistrzostwo Europy (1971 w Madrycie). Zmarł przedwcześnie w 1992 roku w wieku zaledwie 43 lat.
 
Dokładne wyniki zawodów:
sobota 25.05.2013:
 
niedziela 25.05.2013:
 
Zdjęcia.

Przeszukaj serwis: