Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Menu główne:
  • 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Deszcz nie przeszkodził biegaczom

Bieg Konstytucji Deszczowa aura nie była w stanie wybić z głowy biegania uczestnikom VII Biegu Konstytucji 3 Maja. W świąteczny piątek na trasę wyruszyło ponad 500 osób.

Po otwarciu biura zawodów o godz. 10.00, z minuty na minutę coraz więcej chętnych do biegania przybywało przed Biuro Promocji Miasta.  Tradycyjnie przed wydarzeniem głównym szansę do pokazania się na trasie miały dzieci. Bieg rekreacyjny rozegrany w ramach akcji „Polska Biega” przyciągnął w tym roku ponad 320 osób.  Ich zadaniem było pokonanie jednej pętli ulicami wokół bytomskiego  Rynku. Jak sama nazwa biegu wskazuje, rywalizacja zeszła na dalszy plan, a liczyło się samo uczestnictwo.

Następnie, około godziny 12.40 wystrzał z pistoletu startowego rozpoczął bieg główny, w ramach którego uczestnicy mieli już do pokonania 4 pętlę o łącznej długości 5 km. Podobnie, jak w latach ubiegłych nie zabrakło wytrawnych sportowców-  zarówno nastolatków, jak i  siedemdziesięciolatków. Liderzy biegu potrzebowali zaledwie kilku minut, aby zdublować końcówkę stawki. Najszybszy okazał się Paweł Papierzański, który wyprzedził Kamila Czaplę i Michała Kwiecińskiego. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Wiktoria Frycz. Na podium uplasowały się jeszcze Magdalena Sznapka i Brygida Mikołajczyk.  

Po ceremonii, w trakcie której najlepsi w poszczególnych kategoriach odebrali statuetki i nagrody z rąk prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, wiceprezydenta Andrzeja Panka i dyrektora OSiR Adama Stromidło nadszedł czas na najprzyjemniejszą część zawodów – konkurs z nagrodami. Szczęśliwcy wrócili do domu m.in., z cyfrową ramką, aparatem fotograficznym oraz rowerem górskim ufundowanym przez sklep Kucharski Rowery.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok

Pragniemy gorąco podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu oraz hufcowi ZHP w Bytomiu za pomoc w zabezpieczeniu trasy.   

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Pełne wyniki 

Przeszukaj serwis: