• 3+ Liczna Rodzina
  • belka
  • glf

Upalny Streetball

streetball Streetball 2015 za nami. W upalnej atmosferze ponad 20 zespołów rywalizowało na boiskach bytomskiego Torkaciku. Najdłuższa i najbardziej emocjonująca rywalizacja toczyła się w najliczniej obsadzonej kategorii open. W sumie do turnieju przystąpiły 23 ekipy. Niemalże połowa z nich, bo 11, rywalizowało we wspomnianej wcześniej kategorii OPEN mężczyzn. Po rundzie grupowej bezpośredni awans do półfinałów zapewniły sobie drużyny: „3 jest wiecej niż 2”, „Szukajacy Łachów” oraz „Alco”. O ostatnie miejsce w czwórce w dodatkowym mini-turnieju walczyły drużyny z miejsc drugich, czyli „Andrzej”, „My tu tylko po koszulki” oraz „Szarlej Shooters”. I to właśnie ci ostatni najpierw uporali się z rywalami o wejście, a następnie wygrali w samym półfinale. W meczu o 3 miejsce „Alco” uległo zespołowi ”Szukajacy Łachów”. W finale potrzebne były aż 2 dogrywki, aby zespołowi „3 jest więcej niż 2” udało się pokonać „Szarlej Shooters”. Kategoria 14-16 lat padła łupem zespołu „Byle nie do zera”, który w finale pokonał „Sójcze Basket”. Trzecie miejsce, po zwycięstwie nad „Original Bytom” przypadło ekipie „Nig*a Power”. Wśród chłopców do 13 lat równych sobie nie mieli zawodnicy z „Dąbrowa Team”. Drugie miejsce wywalczyli „Laburdzioki”, a trzecie „FC Smerfy”.